Twitter’is užblokavo du kongresmenus JAV, nes šie naudojo netinkamą kreipinį transeksualui

Twitter’is užblokavo du kongresmenus JAV, nes šie naudojo netinkamą kreipinį transeksualui

R. Levine/Twitter nuotr.

 

Kongresmenai Jim Banks ir Marjorie Taylor Greene buvo užblokuoti socialiniame tinkle „Twitter“, kuomet prezidento Joe Bideno kabineto narę, sveikatos apsaugos sekretoriaus pavaduotoją Rachel Levine pavadino biologiniu vyru.

R.Levine tapo pirmuoju transeksualu, einančiu tokias aukštas pareigas. Pirmuosius 40 –imt metų Levine buvo vyras, bet vėliau pakeitė lytį ir save laiko moterimi.

Savo pasisakyme socialiniame tinkle kongresmenas iš Indianos Jim Banks teigė, kad vadinti R. Levine „pirmąją moterimi“ einančia tokias pareigas yra įžeidimas kiekvienai moteriai ir mergaitei, kuri svajoja užimti tokius postus. Kongresmenė M.T. Greene teigimu, „pragyvenęs 50 metų kaip vyras moterimi netampi. Kinai iš mūsų jau tyčiojasi“.Tokie politikų komentarai buvo prilyginti transfobijai ir neapykantos kalbai, šie įrašai buvo pašalinti, o J.Banks anketa užblokuota.

R. Levine buvo paskirtas JAV sveikatos apsaugos sekretoriaus pavaduotoju, vienas iš pagrindinių šio politiko tikslų – galimybės pasikeisti lytį vaikams įtvirtinimas. „Tegul mano paskyrimas į šį postą būna pradžia daugybei tokių paskyrimų ateityje. Įvairovė daro mus stipresniais“, – teigė naujasis sveikatos apsaugos sekretoriaus pavaduotojas.

 

Šaltinis: Laikmetis.lt